Стиль Арт-деко

15 March 2013

          З'явився стиль арт-деко ще в 1908-1912 роки. Його назва виникла від скорочення назви минулій у Франції виставки ремесел і декоративних мистецтв. Особливою популярністю стиль арт-деко користувався у двадцяті-сорокові роки минулого століття. Спочатку будівництво хмарочосів виконували з використанням саме цього стилю, тому кожна споруда удосконалювалася і радувала своєю неповторністю і пишністю. Після чого настав час реалізації цього розкішного стилю архітекторами і дизайнерами в класичному варіанті, що відрізняється незвичайністю і простотою. До того часу майже всі будівлі зводили з класичного типу Арт-деко. Терміном, який позначає художній стиль, він став в 1966 році.
          Інтер'єр, оформлений в стилі арт-деко, може бути експресивним етнічним чи елегантним і класичним. У цьому стилі основним вважається розкіш, яскравість та ефектність сміливих поєднань. Інтер'єри, оформлені в стилі арт-деко, як правило, не мають закінченої композиції, представляючи собою об'єднання окремих складових і елементів, кожна з яких — предмет мистецтва або ексклюзив.
          Для інтер'єрів арт-деко характерні ламані і прямі лінії, графічність і чіткість форм. Як правило, з матеріалів застосовують бронзу, кераміку, тканини, скло, килими з геометричними візерунками. Добре підходять фонтани, подіуми, ковані решітки та віяла. Меблі звичайно зі світлої деревини. Прихильники арт-деко ігнорують масове виробництво, вибираючи ексклюзивне. Для прикраси меблів застосовують зміїну шкіру, бронзу, кристали, екзотичну деревину і слонову кістку.
          Улюбленими аксесуарами вважаються незвичайні твори екзотичної африканської, загадкової китайської, єгипетської та інших екзотичних культур. Насиченість для декору різними предметами вважається не просто підходящою, а обов'язковою. Дзеркала, витонченість і екзотичність у великій кількості — це натхненники стилю арт-деко.
          Дизайн інтер'єру в стилі арт-деко в основному призначається для елітного суспільства, тому що поєднує в собі відчуття свята, розкіш і достаток. Для цього дизайну характерна дорожнеча і екзотика матеріалів, витончена і обтічні меблі, яка прикрашається деталями з каменів або рельєфними виступами.
.
.
          Арт-деко включає безліч предметів декору, зокрема картини, подушки, дзеркала, вази, портьєри і різні візерунки. Він різко відрізняється від таких стилів як мінімалізм, аскетизм і хай-тек. Дуже добре цей стиль відчуває себе в поєднанні з етнічною стилістикою. В результаті кімнати успішно беруть незвичайні і хитромудрі закордонні предмети. Використання предметів Африки, Сходу та індійських мотивів, збільшують багатство і пишність даного стилю.
.
.
          У цьому стилі поєднуються абсолютно несумісні теми, наприклад, предмети антикваріату і сучасні розробки. Сьогодні навіть сучасні зразки відеотехніки стають атрибутами інтер'єру в стилі арт-деко. Домашні кінотеатри та плазмові панелі чудово поєднуються з багатими оксамитовими драпіровками і мармуровими стільницями. Арт-Деко можна назвати польотом фантазії і втіленням розкішної функціональності.
.
.