Проектування інтер’єру і візуалізація

16 October 2013

Не варто думати, що з  інтер’єрним проектуванням впорається людина, яка нічого або зовсім мало знає про сферу будівництва. Крім того, проектування інтер’єру передбачає тісну взаємодію замовника та дизайнера. А порозумітися та знайти індивідуальний підхід до клієнта здатен не кожен.
У процесі створення дизайн-проекту можна виділити два головних етапи:
  • - пошук ідеї;
  • - реалізація задуму.
Задум формує замовник, враховуючи поставлену мету. Дизайнер, методом візуалізації, повинен втілити його задум в реальну картинку.
Головна роль відводиться призначенню приміщення. Якщо це квартира або заміський будинок, то потрібно відштовхуватися від кількості мешканців і можливих гостей, а також в загальних рисах уявляти майбутній стиль. Це може бути класичний, етнічний або сучасний стиль.
Якщо мова йде про інтер’єр громадського закладу (ресторану чи клубу),  проектування повинно враховувати основний контингент відвідувачів, а також загальну спрямованість проекту. І нарешті, якщо є потреба в проектуванні, візуалізації майбутнього інтер’єру офісу, то важливо уявляти, чи буде створена атмосфера позитивно впливати на імідж замовника і як досягти максимальної продуктивності праці співробітників завдяки дизайну. Тільки врахувавши обидва ці моменти, проект буде успішним.
Дуже часто клієнт не має навіть приблизного уявлення про майбутній інтер’єр. В такому випадку проектуванню, візуалізації відводять значну роль, адже дизайнерське рішення приймається безпосередньо в ході роботи над проектом.
проектування, візуалізаціяДизайнер пропонує ідею, яким чином змінити замкнений простір навколо себе. Керуючись задумом клієнта, спеціаліст використовує власні знання, талант, відчуття прекрасного та генерує оптимальну ідею за допомогою проектування, візуалізації. Дизайнер демонструє замовнику можливості того чи іншого стилю. Клієнт повинен прийняти принципове рішення. Таким чином методом проектування і візуалізацією створюється базова концепція майбутнього інтер’єру.
А вже реалізація задуму відбувається без участі замовника. Для цього дизайнер використовує свої знання та спеціальні програмні засоби, які призначені для проектування та візуалізації.

Проектування і візуалізація включає:

  • - заміри;
  • - стан приміщення до ремонту;
  • - кілька варіантів планування;
  • - плани підлоги, стелі, розміщення меблів і сантехнічних приладів;
  • - експлікацію приміщень;
  • - план демонтажу старих перегородок та створення нових;
  • - художню чи комп’ютерну візуалізацію інтер’єру.
На етапі проектування і візуалізації  у замовника ще є можливість щось змінити без істотних витрат. Ще не пізно пересунути перегородку чи обрати інший тип покриття для підлоги. Звичайно, це можна зробити практично на будь-якому етапі будівництва, але зміни спричинять збільшення термінів та підвищення ціни ремонту.
Завдяки вдалому проектуванню клієнт прийме виважене, обдумане рішення. Використавши візуалізацію, ви маєте можливість переломити часовий простір, отримавши фото інтер’єру, вже наповненого меблями, технікою та предметами побуту.